Kuba Jankowski

Jakub Jan Jankowski – urodzony 23 października 1986 roku w Gdańsku. Zamieszkały w Warszawie studiował filologię rosyjską na Uniwersytecie Gdański oraz socjologię ze specjalizacją animacja kultury w warszawskim Collegium Civitas.

Prezenter, scenarzysta, współtwórca programu Matura to Bzdura oraz prowadzący program rozrywkowo-edukacyjny Nokaut.TV. Jakub jest również współtwórcą projektu edukacyjnego NaszaNauka.pl, który skupia nauczycieli tworzących podręczniki interaktywne pozwalające uczniom na szybsze i łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Uczestnik oraz prelegent wielu konferencji poświęconych tematyce social media/reklama/marketing, m.in.: Blog Forum Gdańsk, MediaFunLab, Szczecin Aloud.

Przez wiele lat był aktorem teatru “Bezpośrednik-uff “, z którym zebrał wiele wyróżnień m.in.: I Nagroda oraz Nagroda Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym SOFFT za spektakl “Folwark Królewski”.

Prowadził program „Pasja: Sposób na życie” na zlecenie Discovery Channel. Pomysłodawca projektu mentoringowego Akademia Video, który pomógł wykreować rozpoznawalnych już w Polsce YouTuberów. Obecnie pracuje w Onecie zajmując się siecią partnerską YouTube oraz przygotowuje program lifestylowy pt.: „Duży Pokój”, który będzie prowadził wspólnie z Katarzyną Grygą.

Od lat pasjonuje się językiem rosyjskim oraz kulturą Rosji. Jego największym marzeniem pozostaje podróż koleją transsyberyjską. Szkoli z zakresu wykorzystania narzędzi społecznościowych do kształtowania wizerunku i promocji na w internecie.